کسب و کارهای نوین


کوپن تخفیف 50 درصدی

+ ۷۵راز برای شروع یک کسب و کار - گام نهم

از ابزارهای رایگان جستجوی بازار بهره بگیرید.
 کمپل اعتقاد دارد که:" اینترنت گنجینه ای از اطلاعات است. جستجو درباره هر موضوعی که ممکن است به ذهنتان خطور کند، تعداد زیادی وب سایت، وبلاگ، فضاهای بحث و گفت و گو را در پی دارد." لیندا کمپل علاوه بر معرفی تعداد زیادی کتاب که در مورد جستجوی بازار و هدف قرار دادن مشتری ها ( مثل کتاب خودش)، پیشنهاد می کند که به منابع رایگان جستجوی بازار که در منطقه تان قابل دسترس است، مراجعه کنید و دریابید که چه بخشهایی از بازار در حال رشد در منطقه شماست.

نویسنده : zadbakhsh ; ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/٦/٢۱
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

کوپن تخفیف 50 درصدی

+ نظرات در مورد گام هشتم - ماشين کار

یک ماشین از اجزاء مختلفی تشکیل شده که با هماهنگی آنها، هدف نهایی که همان عملکرد مطلوب و مورد نظر است، بدست می آید. (مانند یک دستگاه کامپیوتر یا یک ماشین حساب، ....) درمورد ماشین حساب های علمی، اگر توجه کرده باشید دارای قابلیت کاربرد تابع های متفاوتی هستند که بر حسب احتیاج می توان از آنها استفاده کرد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که گاهی به دلیل اینکه با کارکرد این توابع آشنا نیستید،‌ از بعضی امکاناتی که در این ابزار بوده هیچ استفاده ای نکرده باشید. با اینکه این توابع از اجزاء اصلی یک ماشین حساب علمی هستند.
دنیای کسب و کار شما نیز دقیقا مثل یک ماشین حساب علمی است. گاهی اوقات گروه های نوپا و شرکت های تازه تاسیس آنقدر غرق در پروژه های در دست و روزمرگی در انجام کارهای خود می شوند که زمینه اصلی کار خود را فراموش می نمایند. از خودم مثالی می زنم. هنگامی که دانشجو بودم،‌ با گروهی از هم دانشکده ای ها تصمیم به ارائه خدمات کامپیوتری دانشجویی گرفتیم که در آن زمان تعداد این گروهها بسیار کم و محدود بودند. نرم افزار زرنگار تازه به بازار آمده و بسیار گرانقیمت بود. ما آنقدر در پی خرید سیستم های لازم ، برنامه های نرم افزاری،‌ اجاره مکان و جذب کارهای دانشجویی بودیم که به هدف اصلی که سود آوری برای جمع است توجه چندانی نداشتیم. البته به سرعت متوجه این موضوع شدیم. پس برای جذب بییشتر مشتریان،‌ آگهی های خود را بیشتر کردیم و حتی تا هفده ساعت در روز بر حسب زمان بندی که بین خود داشتیم، در شرکت خود زمان می گذاشتیم. اما باز هم هزینه ها بیشتر بودند. دقیقا منظور این گام همین جاست. هزینه های ما ثابت بودند ولی ما از توان بالقوه ای که می شد هم زمان استفاده کرد، استفاده نمی نمودیم. پس شروع به جذب پروژه های دانشجویی برنامه نویسی، تهیه کالاهای تبلیغاتی باشرکت های مختلف و قرارداد با دبیرستانها و مدارس جهت جذب انتشاراتشان نمودیم که تاثیر فوق العاده ای در کار ما داشت. یکی از آشنایان تعریف می کرد که پدرش،‌ که یکی از پیمانکاران کارکشته در زمینه عمران است،‌ هر پروژه خاک برداری را قبول نمی کند. او ابتدا به محل پروژه رفته و پس از بازدید از محل به قبول یا رد نظر می دهد. می دانید چرا؟ او به دلیل کیفیت کاری که انجام می دهد پروژه های ساخت و ساز در دست اجرای بسیاری دارد و در مورد خاک برداری ها فقط زمین هایی را قبول می کند که شن و ماسه زیادی داشته باشند. بدین ترتیب با انجام یک پروژه خاک برداری که درآمد خود را دارد، شن های بدست آمده را به پیمانکاران دیگر ارائه می دهد. به نظر شما این دید نسبت به فضاهای بالقوه کسب و کار خود جالب نیست.
شما نیز در کسب و کار خود می توانید نقاط بالقوه ای که برای شما درآمد زا هستند، بیابید. این سبب می شود که نسبت هزینه هایی که در زمان و مکان واحد در حال صرف شدن هستند، با تعریف پروژه ها و فعالیت های جدید کمتر و سود حاصله بیشتر گردد.

نویسنده : zadbakhsh ; ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/٦/٢۱
تگ ها: