نظرات در مورد گام چهارم - تقسيم قدرت

00024849.JPG?imgmax=144

این نکته که باید جریان نقدینگی خود را پایش نمایید، یک نکته بسیار اساسی در کسب و کار است. چه بسیار کسب و کارهایی که صاحبان آنها با توانایی مالی بسیار قوی شروع به کار نموده ولی پس از مدتی نتوانستند که جوابگوی هزینه های جاری خود باشند. نه به این دلیل که بنیه مالی خوبی نداشتند، بلکه به این سبب که جریان نقدینگی خود را کنترل نمی نمودند. حال کنترل و پایش جریان نقدینگی چگونه انجام می گیرد؟
چنانچه شما کسب و کاری را راه اندازی می نمایید، مطمئنا برای شروع، مبلغی را به عنوان سرمایه در نظر میگیرید. حال با گذشت زمان، و نوع استراتژی شما در جهت چگونگی هزینه نمودن سرمایه خود،‌ باعث می شود که قدرت مانور شما در هزینه نمودن سرمایه اولیه کمتر گردد. بسیاری از کسب و کارها تا زمانیکه به سود آوری یا فروش برسند، زمان زیادی را طلب می نمایند. در این نوع کارها،‌ هزینه نمودن بسیار باید دقیق و هوشمندانه باشد. اگر شما در محاسبات خود فرض را بر این قرار داده اید که پس از شروع به کار حدود چهار ماه زمان نیاز دارید تا به نقطه سربه سر برسید،‌ پس لازم است گلوگاههای هزینه ای که در این چهارماه برای شما رخ می دهد را شناسایی و دسته بندی نمایید. اما این تمام کار نیست. واقع بینی در جریان نقدینگی کسب و کار بسیار اهمیت دارد.حتی هنگامی که در کار خود، سرمایه اولیه را کسب نمودید و از نقطه سربه سر گذر کردید، باز نیز ماهانه زمانی را جهت کنترل رفت و آمدهای مالی اختصاص دهید. رشد میزان هزینه ها و درآمدها را بررسی کنید. عواملی که باعث این رشد شده اند را در نظر داشته و روی آنها تمرکز نمایید. شاید کمبود یک محصول یا خدمات در بازار باعث رشد فروش شما گشته،‌ نه کیفیت محصول شما...
در دوره های زمانی که فروش شما رشد پیدا میکند،‌ برنامه منظمی جهت جوابگویی به وامها یا هزینه های اساسی که در کسب و کار خود دارید تهیه کنید. کسب و کار شما،‌ هر چقدر که علمی یا فرهنگی باشد، هرچقدر که بتواند مشکلات خیل عظیمی از جامعه را رفع نماید، اگر نتواند از نظر مالی به ثبات برسد، نمی تواند جوابگوی وظایف اصلی خود باشد.

/ 3 نظر / 12 بازدید
شيما خانوم گل گلاب

سلام: اطلاعات جالبی از طريق وبلاگتون به ما ميديد که خيلی موثر هستند. موفق باشيد.

شيما خانوم گل گلاب

سلام: ممنونم از لطفتون. چو ماه از کام ظلمت ها دمیدی جهانی عشق در من آفریدی دریغا با غروب نا به هنگام مرا در کام ظلمت ها کشیدی. «فریدون مشیری»

IQ

چند تا از پستاتو خوندم. جالب بود و به دردم خورد. حتما بر می گردم و کامل می خونم. موفق باشی دوست عزيز...